Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Стосовно застосування законодавства у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з метою реєстрації місця проживання

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.03.2020 р. N 13134/4018-26-20/8.4.3

Виконавчому комітету Ірпінської міської ради Київської області

Міністерство юстиції розглянуло листа Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області від 12 лютого 2020 року N 08.3-11/290 щодо надання роз'яснення стосовно застосування законодавства у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з метою реєстрації місця проживання та в межах компетенції повідомляє.

Законом України від 05 грудня 2019 року N 340-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству" (Закон N 340-IX) внесено зміни до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно" (далі - Закон), зокрема в частині закріплення непорушності та визнання права власності на об'єкт нерухомого майна у зв'язку зі змінами певних ідентифікаційних даних суб'єкта речового права чи технічних характеристик об'єкта нерухомого майна.

Так, відповідно до абзацу п'ятого частини п'ятої статті 12 Закону (у редакції від 16 січня 2020 року) зміна ідентифікаційних даних суб'єкта речового права, обтяження речового права та/або зміна характеристик об'єкта нерухомого майна не впливають на дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

При цьому, абзацом першим цієї частини встановлено, що відомості про речові права, обтяження речових прав, внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою до моменту державної реєстрації припинення таких прав, обтяжень у порядку, передбаченому цим Законом.

За таких умов, власник об'єкта нерухомого майна визнається власником такого об'єкта з моменту державної реєстрації права власності на нього відповідно до закону, незалежно від того, чи змінюються надалі певні технічні характеристики такого об'єкта.

Відповідно до Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 321 (Постанова N 321), за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає, зокрема рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок (пункт 4 (Постанова N 321)).

Абзацом першим пункту 5 вказаного Порядку (Постанова N 321) передбачено, що місцева рада у триденний строк з дня прийняття рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси.

Враховуючи наведене, наявність зареєстрованого права власності на об'єкт нерухомого майна та рішення уповноваженого органу про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок є достатнім підтвердженням належності певній особі на праві власності такого об'єкта нерухомого майна як жилого будинку і як наслідок здійснення усіх дій, пов'язаних з реєстрацією місця проживання.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 05 грудня 2019 року N 340-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству" (Закон N 340-IX) Кабінету Міністрів України доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом (Закон N 340-IX).

Водночас зазначаємо, що листи Міністерства юстиції України не встановлюють норм права, а мають інформаційний характер.

 

Перший заступник Міністра

Є. Горовець
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали