Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо здійснення заходів державного нагляду ( контролю) у сфері господарської діяльності та обсяг повноважень державної контрольно-ревізійної служби

 

 У зв'язку зі збільшенням випадків недопущення органів ДКРС до проведення контрольних заходів на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року" від 21.05.2009 N 502 (далі - постанова N 502) Головне контрольно-ревізійне управління України повідомляє.

Обсяг повноважень та завдання органів державної контрольно-ревізійної служби (далі - органи ДКРС) визначені у Законі України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні". Згідно зі ст. 2 вказаного Закону головним завданням ДКРС є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Враховуючи лист Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 10.07.2008 N 5811, діяльність ДКРС не підпадає під сферу дії Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Відповідно до пункту 2 постанови N 502 методологічну допомогу органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, надає Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва.

Так, на офіційному веб-сайті Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва (www.dkrp.gov.ua) у рубриці "Прес-центр" Держкомпідприємництво розмістило Перелік органів виконавчої влади, уповноважених здійснювати державний нагляд (контроль) у відповідних сферах господарської діяльності, що підпадають під сферу дії Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", та на які розповсюджується дія постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року".

Звертаємо увагу, що серед зазначеного переліку органів ДКРС немає.

З огляду на вказане, органи ДКРС здійснюють державний фінансовий контроль на підставі Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні".

Лист від 16.06.2009 р. N 25-18/732

Головне контрольно-ревізійне управління України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали