Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо вимог енергопостачальника про перенесення розрахункового обліку електричної енергії назовні будинку, а також щодо придбання засобів обліку за кошти заявника

 

 Взаємовідносини між споживачами електричної енергії та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення (далі - ПКЕЕН), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (із змінами і доповненнями).

Електропостачання житлового будинку за адресою: м. Сімферополь, АР Крим здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією за N ______, укладеного 14.10.2009 між Вами та енергопостачальником (далі - Договір).

Приєднання до електричних мереж енергопостачальника виконано кабелем типу АВВГ-2*16 мм2 від опори повітряної лінії 0,4 кВ. Прилад обліку електричної енергії типу СО2М N 35783964, дата державної повірки 1992 року, встановлено в суміщеному приміщенні коридору та кухні. Клемна кришка опломбована пломбою енергопостачальника.

Представниками енергопостачальника 07.12.2009 під час зняття показів електролічильника в будинку за зазначеною адресою було виявлено порушення ПКЕЕН. А саме: накид проводів навантаження на лінію електропередачі поза приладом обліку електричної енергії. Електроенергія споживалася, електролічильником не враховувалася.

На підставі виявленого порушення представниками енергопостачальника було складено Акт про порушення ПКЕЕН за N 180285 (далі - Акт).

Акт було підписано трьома представниками енергопостачальника та гр. Тр-ком Д. П. (Вашим сином) без зауважень.

На підставі Акта енергопостачальником, відповідно до вимог пункту 3.5 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (далі - Методика), затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 N 562 (із змінами і доповненнями), було здійснено розрахунок збитків за 185 днів (за період з 05.06.2009 по 07.12.2009). Сума збитків склала 1586,32 грн. Споживачем укладено з енергопостачальником графік реструктуризації заборгованості за спожиту електричну енергію.

Під час розгляду звернення Держенергонаглядом порушень вимог нормативно-правових актів щодо процедури оформлення акта про порушення ПКЕЕН не виявлено.

Стосовно вимог енергопостачальника щодо перенесення розрахункового обліку електричної енергії назовні будинку, а також щодо придбання засобів обліку за кошти заявника.

Встановлення приладів обліку назовні житлових будинків, у спеціальній шафі рекомендовано чинними нормативно-технічними документами, що забезпечує безперешкодний доступ до них персоналу електропередавальної організації для зняття контрольних показів приладів обліку, полегшує їх технічне обслуговування до межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Одночасно інформуємо, що відповідно до вимог пункту 2.4 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.96 N 28 (із змінами та доповненнями), межа експлуатаційної відповідальності сторін для індивідуальних будинків встановлюється: у разі відгалуження від лінії електропередачі неізольованим проводом - у точці кріплення проводів лінії електропередачі до перших ізоляторів на будівлі або на трубостояку (при повітряному вводі), при кабельному вводі або використанні ізольованого проводу - на наконечниках кабелю живлення або ізольованого проводу на ввідному пристрої будівлі, якщо ввід на розподільний пристрій розташований усередині будівлі, або на вихідних клемах розрахункового засобу обліку, якщо ввідно-розподільний пристрій та засіб обліку розміщені ззовні будівлі.

Згідно з вимогами пункту 17 ПКЕЕН, у разі пошкодження, втрати або неправильної роботи приладу обліку з вини споживача він відшкодовує вартість перевірки, ремонту або встановлення нового приладу обліку. У зв'язку з виявленим фактом крадіжки електричної енергії, енергопостачальником на підставі вимог ПКЕЕН Вам було вручено письмову вимогу щодо перенесення приладу обліку назовні будинку.

На підставі зазначеного, Держенергонагляд не вбачає порушень вимог нормативних документів з боку енергопостачальника щодо перенесення розрахункового обліку електричної енергії назовні будинку і пропонує Вам, Тр-ко П. А., виконати вимоги ВАТ "Крименерго", зазначені в Акті-вимозі від 10.12.2009 за N 491.

Лист від 23.03.2010 р. N 01/10-1313

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали