Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо укладення договору міни

 

 Згідно із ст. ст. 715 та 716 гл. 54 Цивільного кодексу України до договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж. За договором міни кожна із сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. Тобто сутністю договору міни майна є купівля-продаж майна.

Враховуючи вказане, порядок оподаткування доходу платника податку від обміну об'єктів рухомого майна аналогічно порядку оподаткування доходу з продажу такого майна, встановленого ст. 173 Кодексу.

Відповідно до п. 172.3 ст. 172 Кодексу при обміні об'єкта нерухомості на інший (інші) дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення - не оподатковується.

При обміні інших об'єктів нерухомості (об'єктів, не зазначених у абз. першому п. 172.1 ст. 172 Кодексу) дохід платника податку у вигляді грошової компенсації від відчуження таких об'єктів оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 Кодексу (5 %).

При укладенні договору міни, у разі отримання протягом звітного податкового року однією із сторін договору міни доходу від продажу (обміну) більш ніж одного з об'єктів нерухомості перелічених у абз. першому п. 172.1 ст. 172 Кодексу, такий дохід тієї сторони договору, що його отримує, підлягає оподаткуванню за ставкою податку, визначеною п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

При обміні об'єкта нерухомого майна на рухоме чи навпаки, оподаткування таких доходів здійснюється з врахуванням норм ст. ст. 172 та 173 Кодексу відповідно.

Лист від 10.02.2011 р. N 1377/К/17-0714

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали