Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо переобладнання та перепланування приміщення

МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ

ЛИСТ

від 20.04.2010 р. N 23/2739

ОСББ "Дев'ятий вал"
вул. Б. Гмирі, 9-в, м. Київ, 02140 


Державною житлово-комунальною інспекцією, що діє як урядовий орган у системі Міністерства з питань житлово-комунального господарства, за дорученням Секретаріату Кабінету Міністрів України розглянуто Ваш лист та телеграму з приводу незаконної споруди по вул. Б. Гмирі, 9-в у м. Києві і в межах компетенції повідомляємо.

Роботи з перепланування чи реконструкції повинні проводитися відповідно до проекту, розробленого з дотриманням вимог чинних будівельних норм і правил (ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення", ДБН В.2.5-20-2001 "Газопостачання", ДБН А.2.2-3-2004 "Проектування. Склад, порядок, розроблення, погодження та затвердження проектної документації").

Дозвіл на виконання робіт з переобладнання та перепланування приміщення надається за рішенням органів місцевого самоврядування та за погодженням органів містобудування та архітектури, санітарних і протипожежних служб. Проектна документація обов'язково повинна погоджуватись з місцевими органами державного нагляду.

Під час розробки відповідного проекту на проведення робіт повинні передбачатися заходи щодо недопущення виникнення аварійного стану будинку після проведення будівельних робіт. У разі їх невиконання або хибності таких заходів відповідальність несуть виконавець робіт або проектувальник (відповідно). Міру відповідальності визначає суд.

Враховуючи викладене, на проведення перепланування та переобладнання у житловому будинку необхідно отримати від органу місцевого самоврядування дозвіл на реконструкцію (перепланування, переобладнання) будинку, виготовити відповідний проект, отримати дозвіл від інспекції архітектурно-будівельного контролю на проведення будівельних робіт (в разі проведення будівельних робіт). Після закінчення робіт прийняти закінчений будівництвом об'єкт в експлуатацію у встановленому законодавством порядку.

За інформацією Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київськміськдержадмінстрації, наданої листом від 30.03.2010 N 08-5608, проектна документація стосовно перепланування та надбудови над індивідуальним тепловим пунктом по вул. Б. Гмирі, 9-в у м. Києві на розгляд та погодження до Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київськміськдержадмінстрації не надавалась.

За інформацією Державної архітектурно-будівельної інспекції (Держархбудінспекції) у м. Києві здійснено перевірку порушених питань з виходом на місце. 

Так встановлено, що за даними бюро технічної інвентаризації (група приміщень N 300) нежитлові приміщення за вказаною адресою, належать Державній інспекції карантину рослин по Київській області відповідно до інвестиційного контракту N 56 НП від 01.11.99 та угоди про зміну сторін за договорами від 05.04.2001. Зазначені приміщення використовується Державною інспекцією з карантину рослин по Київській області без введення в експлуатацію після реконструкції з надбудовою мансардного поверху.

За результатами перевірки інспекцією Держархбудконтролю у м. Києві вживаються заходи щодо притягнення Державної інспекції з карантину рослин по Київській області до відповідальності за правопорушення у сфері містобудування.

Крім того, Державною житлово-комунальною інспекцією у м. Києві також здійснено перевірку викладеної у Вашому зверненні інформації з виходом на місце.

Встановлено, що на прибудинковій території будинку N 9-в по вул. Б. Гмирі у м. Києві розташований індивідуальний тепловий пункт (далі ІТП) для забезпечення мешканців вказаного будинку централізованим опаленням і гарячою водою.

Над одноповерховим ІТП була виконана надбудова із двох поверхів без відповідної проектно-дозвільної документації, при цьому було виконане незаконне приєднання до систем водо- і електропостачання вказаного будинку.

На даний час у вказаній надбудові знаходяться спортивний зал "Лавр", інспекція з карантину рослин, зоомагазин і ветеринарна лікарня. Всі ці структури споживали воду і електроенергію від мереж будинку N 9-в по вул. Гмирі.

Після прийнятого рішення правлінням ОСББ "Дев'ятий вал" про відключення надбудови від електромереж будинку власники вказаних структур встановили дизельний електрогенератор для забезпечення своїх потреб в електроенергії.

Відповідно до ст. 16 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" місцеві державні адміністрації здійснюють державний контроль за додержанням архітектурно-будівельних норм, правил і стандартів.

Нагляд за додержанням і правильністю застосування законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами. установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами (Закон України "Про прокуратуру").

Зважаючи на викладене та враховуючи чисельні порушення законодавства України та з метою негайного усунення даної ситуації, Державна житлово-комунальна інспекція в м. Києві звернулася до Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації та до Прокуратури Дарницького району м. Києва з проханням вжити відповідних заходів з цього приводу.

 

Перший заступник начальника 

А. В. Охрімчук 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали