Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо перегляду орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності

 

 Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про оренду землі" (зі змінами) відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі, в якому згідно зі статтею 15 Закону України "Про оренду землі" однією із істотних умов договору оренди є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Частиною другою статті 21 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що розмір, форма і строки внесення орендної плати встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесені зміни до частини четвертої статті 21 Закону України "Про оренду землі", якою встановлюється, що орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю";

для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки.

З метою приведення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відповідність до діючого законодавства, орендодавець може вимагати перегляду орендної плати, якщо інше не передбачено умовами договору оренди.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі, спір вирішується у судовому порядку (стаття 30 Закону України "Про оренду землі").

Лист від 20.05.2008 р. N 14-22-12/5126

Державний комітет України із земельних ресурсів

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали