Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо нарахування страхових внесків до Фонду соціального страхування на суми матеріальної допомоги за сімейними обставинами

 

 Державний центр зайнятості - виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд), розглянувши Вашого листа стосовно нарахування страхових внесків до Фонду на суми матеріальної допомоги за сімейними обставинами, повідомляє.

Згідно пункту 1 статті 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" розміри страхових внесків установлюються на календарний рік:

- для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб;

- для найманих працівників - у відсотках до суми оплати праці, які включають основну і додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі в натуральній формі), які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Відповідно до пункту 3.31 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 р. N 5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 р. за N 114/8714 (далі - Інструкція), матеріальна допомога разового характеру, ще надається підприємствам окремим працівника у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання відносяться до інших виплат, що не належать до фонду оплати.

Таким чином, на матеріальну допомогу разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання внески до Фонду не нараховуються та не утримуються в незалежності від того, що така допомога за різними обставинами виплачується працівникові кілька разів на рік.

Разом з тим, якщо матеріальна допомога, за тлумаченням - сімейні обставини, буде надаватися декілька разів на рік одному працівнику, то таку матеріальну допомогу, нараховану повторно, необхідно відносити до матеріальної допомоги, що має систематичний характер і яка відноситься до інших заохочувальних та компенсаційних виплат (пункт 2.3.3 вищезгаданої Інструкції).

Лист від 12.12.2007 р. N ДЦ-03-7242/0/6-07

Міністерство праці та соціальної політики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали