Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо можливості застосування підприємством звільнення від сплати податку на додану вартість операцій з постачання державних платних послуг

 

 Відповідно до підпункту 197.1.18 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.

Тобто, для застосування норми підпункту 197.1.18 пункту 197.1 статті 197 Кодексу необхідне одночасне виконання таких вимог:

1) послуги повинні надаватися органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги;

2) послуги, які надаються, повинні бути платними;

3) обов'язковість отримання фізичними і юридичними особами послуг повинна бути встановлена законодавством;

4) кошти за надані послуги у повному обсязі повинні надходити до бюджету.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 N 835 "Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг", якою затверджено Порядок справляння плати за надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг (далі - Порядок) Держземагентство та його територіальні органи залучають у разі неможливості виконання окремих етапів надання послуг самостійно до їх виконання державне підприємство "Центр державного земельного кадастру".

Як зазначено у зверненні державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" функціонує як самостійний суб'єкт господарювання, діяльність якого направлена на отримання прибутку. Зазначене підприємство не уповноважене Держземагентством на надання платних послуг фізичним або юридичним особам, а лише залучається до виконання окремих їх етапів.

Враховуючи зазначене, діяльність ДП "Центр державного земельного кадастру" не відповідає вимогам, визначеним підпунктом 197.1.18 пункту 197.1 статті 197 Кодексу.

Лист від 02.12.2011 р. N 6764/6/15-3315

Державна податкова служба України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали