Додаткова копія: Щодо дати заповнення КОРО у разі скасування її реєстрації в органах ДФС та у разі скасування її реєстрації в органах ДФС при цілодобовому режимі роботи РРО

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 24.04.2019 р. N 1784/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист [...] щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо дати заповнення книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) у разі скасування її реєстрації в органах ДФС (питання 1)

Пунктом 1 глави 1 розділу II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, КОРО, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 N 547 (Порядок N 547), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за N 920/29048 (далі - Порядок N 547), визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім суб'єктів господарювання, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, зобов'язані зареєструвати КОРО.

Суб'єкти господарювання, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, у разі необхідності та за власним бажанням можуть:

зареєструвати КОРО у порядку та строки, визначені пунктами 7 (Порядок N 547), 8 цієї глави (Порядок N 547);

скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.

Пунктом 1 глави 3 розділу II Порядку N 547 (Порядок N 547) скасування реєстрації КОРО на РРО здійснюється одночасно із скасуванням реєстрації РРО або за заявою суб'єкта господарювання (у разі викрадення, втрати, прийняття розпорядчого документа про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, непридатності для використання тощо).

Відповідно до п. 3 глави 3 розділу II Порядку N 547 (Порядок N 547) заяву про скасування КОРО суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації КОРО не пізніше двох робочих днів з дня виникнення підстави для скасування.

Посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня з дня отримання заяви про скасування КОРО проводить скасування реєстрації КОРО шляхом внесення даних до інформаційної системи ДФС.

Враховуючи зазначене, суб'єкт господарювання має заповнити КОРО та внести відповідні записи датою, що відповідає даті внесення даних до інформаційної системи ДФС про скасування реєстрації КОРО.

Щодо заповнення КОРО у разі скасування її реєстрації в органах ДФС при цілодобовому режимі роботи РРО (питання 2)

Оскільки у наведеному Вами прикладі РРО працює у цілодобовому режимі роботи, то відповідно і запис у КОРО має бути здійснений у той робочий день, на який припадає дата скасування реєстрації КОРО.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали