Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

подання фізичною особою декларації про майновий стан і доходи

 

 Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Порядок подання фізичною особою річної декларації про майновий стан і доходи (далі - податкова декларація) встановлено ст. 179 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс).

Відповідно до п. 49.18 ст. 49 Кодексу податкова декларація подається платником податку на доходи фізичних осіб за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, у термін до 1 травня року, що настає за звітним.

Наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за N 1532/20270, який набрав чинності з 1 січня 2012 року, затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи, яку фізичні особи - платники податку на доходи фізичних осіб при декларуванні доходів, отриманих протягом 2011 року, повинні подати органу державної податкової служби за своєю податковою адресою до 1 травня 2012 року.

З метою спрощення форми податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб - платників податків та враховуючи вимоги антикорупційного законодавства для осіб, які займають посади, пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, Міністерством фінансів України прийнято наказ від 03.02.2012 N 84 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395" (далі - наказ N 84), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.02.2012 за N 167/20480.

Наказом N 84, який набрав чинності з 13 лютого 2012 року (оприлюднено Міністерством юстиції України в Офіційному віснику України 13.02.2012 за N 10), внесено ряд змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення. Зокрема, зменшено кількість розділів декларації, кількість додатків до неї, визначено порядок подання декларації такими категоріями платників як державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, особи, які претендують на зайняття посад державного службовця або в органах місцевого самоврядування; судді, кандидати на обрання суддею, народні депутати України, кандидати на пост Президента України, кандидати у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад та на посаду сільського, селищного, міського голови. При цьому зазначені особи у випадках та обсягах, визначених законами, заповнюють та подають лише додаток 7 до декларації без заповнення і подання декларації та додатків 1 - 6 до неї. У разі якщо такі особи також зобов'язані подати декларацію відповідно до вимог розділу IV Податкового кодексу України, то вони, крім додатка 7, також заповнюють і подають декларацію та відповідні додатки до неї.

Платники податків, які відповідно до норм чинного законодавства зобов'язані (мають право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але проживають не за місцем реєстрації (прописки), подають декларації до органів державної податкової служби за своїми податковими адресами, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Лист від 19.03.2012 р. N 4958/6/17-1115

Державна податкова служба України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали